Australorp Clubblad jaargang 2019 nummer 2
Australorp Club Opgericht 16-04-1988
Erevoorzitter Bert Beugelsdijk Tel.010-4207033
Voorzitter Cees van Vliet Tel.071-5613850
Sec/Penn.m. Aad Glas Tel.0252-413222
Bestuurslid Herman Dubbink Tel.06-10358370
Bestuurslid Dhr. Vacant Tel.
Mobiel: Dhr. Aad Glas 06-49450170
E:mail adres secretaris
Voorwoord
Tussen de vakantie en de aanvang van het nieuwe broedseizoen ligt de periode van tentoonstellingen. Het begint altijd eind augustus begin september met de jong dieren keuringen, wat op zich een ontspannende periode is. Hierna begint het inzenden op de grotere shows, met alle blijdschap en teleurstellingen van dien. Dit geldt natuurlijk ook voor de Australorpfokkers.
Daarom heeft het bestuur van de Australorp Club besloten de spits af te bijten met een eigen Kampioen Clubshow. Voorheen werd deze onder gebracht bij een van onze grotere shows in Nederland. Maar nu gaan wij op 14 september tijdens onze clubdag een show organiseren bij de vereniging AKV in Amersfoort. Tijdens de clubshow ter ere van ons 30 jarig bestaan in 2018 in deze locatie, is het idee ontstaan. Het was toen een heel ontspannen en gezellige tentoonstelling, waar de fokker veel meer was betrokken bij de keuring en ook zijn ideeën en kwaliteiten van zijn dieren over te brengen naar de keurmeester. Daarom is er voor gekozen deze formule eens toe te passen op onze clubdag. Het is de bedoeling dat de dieren worden ingeschreven aan de hand van een vraagprogramma. Tevens wordt er voor gekozen om na de keuring een dier bespreking te houden, zodat er onderling ook nog een discussie kan ontstaan over de goede en de slechte kwaliteiten van de dieren.
Fokkersdag
Het bestuur nodigt u uit voor de Algemene Ledenvergadering op zaterdag 14 september 2019
Aanvang: 9.30 uur
In het clubgebouw van AKV Sportpark De Bokkenduinen 4
3819 BP Amersfoort Telefoon clubgebouw 033-465522
Dagindeling.
9.30 uur Inkooien van de dieren
10.00 uur Opening van de vergadering.
12.15 uur Lunch
13.30 uur Beoordeling van de dieren
14.30 uur Bespreking van de dieren
16.00 uur Einde Fokkerdag.
Jaarvergadering
Opening
Notulen
Mededelingen en ingekomen stukken
Jaarverslag secretaris 2018
Jaarverslag penningmeester 2018
Verslag kascontrole
Decharge Bestuur
Benoeming kascontrole
Begroting 2020
Club en Districtsshows
Bestuursverkiezingen
Prijsuitreikingen
Rondvraag
Sluiting
P.S. Financieel verslag los bijgevoegd.
De secretaris aan het woord.
Nu wij als Australorp fokkers, trappelend van ongeduld wachten op het tentoonstellingsseizoen, met zijn jongdieren dagen bij u eigen vereniging. Is het bestuur van de Australorp Club u verantwoording schuldig van het wel en wee in onze vereniging. Ik zal trachten in dit clubblad dit te verwoorden, dan kunt u op onze jaarvergadering het bestuur daarop aanspreken. Allereerst de bezetting van het bestuur, daarin kan ik u melden dat ons bestuurslid Gerrit Naafs te kennen heeft gegeven te stoppen met deze bestuursfunctie. Wij zijn dan ook verplicht om uit te kijken naar nieuwe bestuursleden die onze Australorp Club met de zittende leden willen besturen. Als u geroepen voelt om de Australorp Club op bestuurlijk vlak te steunen meld u aan. Want ik kan u zeggen de Australorp Club leeft, niet alleen het aantal leden tot 52, maar ook het aantal dieren wat is ingezonden op tentoonstellingen is sterk gestegen, en vooral met al die hoge predicaten. U heeft dit kunnen lezen in de Catalogussen van de tentoonstellingen en m onze clubbladen. Uit de telefonische kontakten die ik heb gehad met onze Australorp fokkers, kreeg ik de indruk dat ze allen weer met een goede start willen beginnen. En het aantal geringde Australorps blijft aardig stabiel. Australorp leden ga zo door want er wordt in de landen op vergaderingen en fokkersbladen positief gesproken over de kwaliteit van onze Australorps. Daarom moeten wij proberen die kwaliteit die wij in huis hebben vast te houden, en elkaar behulpzaam zijn met het over brengen van kennis, en elkaar helpen met goed fokmateriaal. Enkele leden zijn zelfs de grens over gestoken om daar wat nieuw fokmateriaal te bekomen met de bedoeling hun stam nog op een hoger peil te brengen. Wij wachten met spanning het tentoonstellingsseizoen af. Maar voordat wij met onze dieren het land in gaan, heeft de Australorp Club zijn jaarlijkse clubdag met in de ochtend uren het vergader gedeelte, en na de lunch het beoordeling van de meegebrachte dieren. Voor de keuring van onze Australorps op onze clubdag hebben wij de heer Wil Arets uitgenodigd die onze dieren met in samenspraak met de fokkers op deskundige wijze wil keuren.
Aan deze keuring van de meegebrachte dieren, is een wedstrijd vorm verbonden, de winnaar van de Australorps en de Australorp krielen mag zich clubdag kampioen noemen en gaat met een mooie beker naar huis. Ook zouden wij onze Belgische vrienden graag ontmoeten op onze clubdag, dan kunnen wij eens van gedachten wisselen, betreffende de organisatie op de
Belgische shows om daar clubprijzen uit te zetten en kunnen wij ook daar eens wat propaganda maken voor de Australorp Club Nederland. Als u dieren mee neemt naar de clubdag in Amersfoort, laat mij dat even weten in verband met de te bestellen kooien. Daarom Australorp leden hoopt het bestuur u te mogen begroeten op onze Clubdag en nieuwe leden schroomt u niet om deze leerzame dag bij te wonen, wat ten goede komt voor u hobby.
Secretaris A. W. Glas
Aan de leden van de Australorp Club Nederland
Uit de praktijk blijkt dat het vergaderen en het bijwonen van manifestaties niet voor een ieder is weggelegd. Maar dat neemt niet weg dat wij u toch willen blijven informeren wat er in de vereniging gebeurd. Sinds 1990 heb ik het secretariaat van de Australorp Club op mij genomen en wil ik u alle informatie verstrekken. Het versturen van informatie kost tegenwoordig vrij veel, om de kosten van de porto te drukken wil ik u vragen of wij gebruik mogen maken van u email adres. Wij gaan daar heel zorgvuldig mee om en gebruiken dat alleen voor informatie overbracht. Als u uw adres niet openbaar wil maken, versturen wij dat naar u toe onder BCC. Als u dat vermeld, houden wij daar terdege rekening mee. Als u mij een mail bericht stuurt met u mail adres en gelijk vermeld hoe u de mail wilt ontvangen, zou dat voor mij heel veel werk en kosten besparen voor de vereniging. Ons Mail adres is:
Jaarverslag Australorp Club Nederland over 2018 – 2019
Inleiding : Hierbij doe ik u het jaarverslag toekomen. 2018 het jubileum jaar begon heel positief, uit de berichten van de fokkers hadden zij goede fokresultaten en werden in dat jaar weer een groot aantal dieren geringd. Maar!, er zijn ook wel minderen zaken, zo vergrijst onze speciaal club wel. En de nieuwe aanwas van leden gaat niet meer zoals vroeger. Ook het ledental van de Australorp Club daalt, maar dat neemt niet weg, dat wij met de leden die wij hebben het ras een gezicht geven in de lande en op tentoonstellingen. Ik moet wel zeggen de nieuwe leden die zich aanmelden, zijn in hoofdzaak liefhebbers.
Bestuursvergaderingen: Het bestuur heeft samen met de redactie vergaderd over het wel en wee van onze vereniging, met als doel de vergadering van september voor te bereiden en te bekijken hoe wij ons via de website naar buiten kunnen uitdragen. Want het blijkt dat het belangrijk is dat je via de media je vereniging een gezicht geeft. Verder heeft het bestuur de ALV van KLN bijgewoond en ons stemgedrag kenbaar gemaakt.
Tentoonstellingen: De spits wordt altijd afgebeten in Horst met de Peelhorst Show, Daar waren 28 grote en 12 krielen ingeschreven, met 1e F, Martijn Kolsters blauw gezoomd, 1e F, Frits Loos Haan zwart, 1e F Jacko Beerkens geen lid van de club.
Bij de krielen zowel bij de hanen als de hennen 1e F voor Bert Beugelsdijk. 1e ZG voor Cees Ariese bij de blauw gezoomde. Oneto: 8 grote Australorps met als winnaar Jo van Bree met twee maal 1e F, bij de krielen was Gerrit Naafs op drie fronten het beste met drie maal 1e F. Noordshow: 26 grote Australorps met drie winnaars, haan Jan van Pijkeren 1e F, Hen Gerrie Schut met 1e ZG en Eric Pals geen lid 1e ZG bij de blauwe. Bij de krielen waren er 33 dieren ingezonden, met als winnaar Hen oud 1e F Bert Beugelsdijk, bij de hanen 1e F voor Gerrit Naafs, bij de hennen Bert Beugelsdijk 1e F, bij de blauw gezoomde IJsbrand Goslyga en bij de nieuwe kleurslag Dun Rick Pruntel 1e ZG. Verdere uitslagen zullen u wel bekend zijn als u de dieren heeft ingezonden bij de plaatselijke verenigingen. U ziet uit het aantal inzendingen bij de grote tentoonstellingen dat het wat terug loopt. Ik zelf heb ook niet veel ingezonden, maar dat heeft te maken met de ziekte van mijn vrouw.
Ledenaantallen: Zoals ik al gemeld vergrijst ook de Australorp Club en het inzenden met de grote afstanden in ons land, wordt er door de leden steeds meer bij de plaatselijke verenigingen ingeschreven. Maar wij proberen als bestuur toch de eindjes aan elkaar te knopen en een ieder het gevoel te geven dat wij er nog zijn. En die informatie te geven waar de liefhebbers om vragen. Want de fokkers weten het wel, maar de liefhebber moet ik blijven informeren. Want naar aanleiding van het artikel in Landleven van april heb ik heel veel reacties gekregen, ik heb dan ook enkele passages vermeld in dit clubblad. Ik wordt via de site op onze website gevraagd, voor adressen van fokkers van grote Australorps in ons land, ik probeer zoveel mogelijk adressen te verschaffen uit de regio waar de liefhebbers vandaan komen.
Slotopmerking: Hierbij wil ik iedereen bedanken voor de prettige samenwerking met bestuur en leden van de Australorp Club Nederland en dat wij het komende seizoen met zijn allen mogen werken aan de toekomst van onze club.
Page 1 of 2